Aktuality

Kroměřížské středisko výchovné péče nabízí pomoc dětem i rodičům

21/04/2020

Středisko výchovné péče pro děti a mládež v Kroměříži nabízí v době pandemie koronaviru pomoc dětem i rodičům. „Mohou využít telefonické konzultace, krizovou intervenci po telefonu nebo e-mailovou konzultaci s psychology a speciálními pedagogy – odborníky na problémy s chováním u dětí,“ uvedla vedoucí střediska Dagmar Cruzová.

Klienti střediska mohou využít také pomoc dobrovolníků Programu Pět P (prevence, podpora, péče, pomoc, přátelství) a Programu D+D+D (Doučování dětí s dobrovolníky). Pomoc lze využít od pondělí do pátku od osmi do 15 hodin. Zájemci mohou volat na číslo 732 572 287, psát na e-mail svp.km@volny.cz, obrátit se na facebookovou stránku střediska na adrese https://www.facebook.com/Středisko-výchovné-péče-Kroměříž-292316150958882/ či si najít kontakt na internetové stránce www.svp-km.cz.

„Na facebookové stránce klienti najdou řadu užitečných informací, návodů a metod se zaměřením na to, jak zvládat období uzavření škol, domácí výuku na dálku a dlouhodobě zvýšenou hladinu stresu u dětí i v rodině,“ doplnila Cruzová.

Středisko má i detašované pracoviště v Bystřici pod Hostýnem. Telefonické konzultace a krizovou intervenci poskytuje od pondělí do pátku od osmi do 12 hodin na telefonním čísle 608 045 301 nebo na e-mailu svp.bph@seznam.cz.

Středisko výchovné péče v Kroměříži je školským zařízením preventivně výchovné péče, zaměřeným na odbornou pomoc dětem s poruchami chování.

Máte zájem o zasílání novinek

Aktuality