Aktuality

Senioři si nákupy zajišťované městem a partnery pochvalují

22/04/2020

Opatření přijatá pro zamezení šíření nákazy koronavirem dopadají nejvíce na seniory a zdravotně postižené lidi, kteří jsou rizikovými skupinami, jež nemoc nejvíce ohrožuje. Město spolu s dalšími partnery proto těmto lidem pomáhá se zajištěním nákupu základních potravin, léků a drogistických potřeb. „Mám velkou radost z toho, že službu lidé využívají a že si ji pochvalují,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Zdeňka Chalupová si nákup prostřednictvím města objednává pravidelně. „Jsem s touto službou velice spokojená,“ uvedla Chalupová. Pozitivní zkušenosti má i další Kroměřížanka Zdeňka Keslová. „Všechno proběhlo v naprostém pořádku,“ řekla. „Podobně se vyjadřují i další senioři,“ dodal Vratislav Snídal z radničního odboru sociálních věcí a zdravotnictví, který je jednou z osob, jež nákupy seniorům zprostředkovávají.

Senioři a zdravotně postižení lidé, kteří nemají možnost zajistit si sami základní nákup, si mohou v pracovní dny od 8 do 15 hodin zavolat na číslo 720 744 884. Od 18. března, kdy město službu spustilo, přijalo již více než stovku telefonátů.

Nakupovány jsou základní potraviny, drogistické potřeby, léky a zdravotnické potřeby do částky 500 korun na osobu. Zajištění nákupu a dovoz je bezplatné, hradí se pouze hodnota nákupu, Služba je zřízena pro občany města Kroměříže a jeho místních částí. Připravilo ji město Kroměříž ve spolupráci s Arcibiskupským gymnáziem v Kroměříži a obecně prospěšnou společností ADRA.

Máte zájem o zasílání novinek

Aktuality